• RSS
  • Facebook
  • Twitter
11
Kwiecień
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Europa Środkowa niewątpliwie jest regionem w którym znajdziemy sporo interesujących krajów. Polska należy tutaj naturalnie do zdecydowanie najlepszych przykładów, choć z drugiej strony warto raz na jakiś czas wybrać się za granicę, gdyż z racji niewielkich odległości nie będzie to dla nas zbyt duży wydatek a jednocześnie będziemy mogli w taki sposób zobaczyć wiele interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najbardziej godnych uwagi propozycji z pewnością zaliczają się tu Węgry, znajdujące się całkiem blisko Polski – pomiędzy naszymi krajami stoi tylko Słowacja. Pomimo tego, że jest to stosunkowo niewielki kraj, to jednak możemy w nim podziwiać zarówno wiele pełnych uroku miast jak i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi swoimi zabytkami może dosłownie zachwycić nawet najbardziej wymagające osoby. W kwestii środowiska naturalnego jednym ze zdecydowanie najciekawszych miejsc jest tutaj słynne jezioro Balaton, będące największym zbiornikiem wodnym tego typu w tej części Europy.
A zatem, Węgry bez wątpienia mają do zaoferowania sporo interesujących rzeczy. Ciekawostką może być także fakt, że Polacy i Węgrzy związani są ze sobą wspólną historią oraz wielowiekową przyjaźnią, przez co wakacje w tym kraju będą jeszcze ciekawszą propozycją dla każdego z nas.
źródło: peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, http://www.azs-bydgoszcz.pl, willsoor.com.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.